среда, 16 април 2014  ::  Бр. 15552
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
За девојка што нема бујни гради идеален би бил дечко со бујна фантазија
Миле Паника
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео
 

Полицајци фатени со 300 килограми марихуана...

Дрогата била пренесена со кајче и оставена на договорена локација во близина на селото Радожда каде што се појавил поли...

Нови 100 вработувања

Холанѓани ќе инвестираат 3 милиони евра во фабрика ...

Новата браунфилд инвестиција на холандската компанија P & S Tissue Culture Laboratories во Македонија со 3 мил...
АКТУЕЛНО
Функционер на Владата уапсен за примање поткуп
Медведев: Украина во предворје на граѓанска војна
Снег во повеќе делови на Хрватска
Се зголемува бројот на тенкови на истокот во Украина
Би аплицирале за најтешката работа во светот без плата?
 

Вести

Груевски: Граѓаните знаат да направат разлика - лагите и манипулациите не поминуваат

Грчка "Харма фрут" инвестира 6 милиони евра во Македонија
Лекарите-пензионери можат да се вратат во ординациите!
Опсерваторија за вештини, државна квота за магистерски и докторски студии
Сдсмовските експерти се свртеа против СДСМ

Балкан & Свет
 
Албанската опозиција се закани, не ја поддржува новата територијална поделба
Вучиќ ќе коалицира со СВУ, во Владата влегува и Ивица Дачиќ
Русија разочарана од Црна Гора
Руските хомосексуалци бегаат во САД
 
Забавна

Ева го покажа новиот дечко!

Суперхикс со албум го заокружија 20-годишниот јубилеј!
АЦ/ДЦ се распаѓаат?!
Во Белград не би пеел ни за 100 милиони!
И најсекси жената е несигурна!
Спорт

Како дете му зеде автограм, а подоцна му ја зеде и жената

Сидорф побара судиска заштита за Балотели
Најпосле се насмеа и Сергеј Андреев
Шаховски турнир "Александар Македонски"
Џес ќе ги вади од криза "топчиите"
 
Скопска
 
Во аквапаркот и сезонава без приватни журки
Подарете книга и добијте велигденско јајце од најмладите илинденци
Во Железара сменети скршени светилки и канделабри
Учениците ќе се натпреваруваат на 4 крос-трки
Култура
Оскаровецот Џејми Фокс ја поздрави Македонија!
Со показна вежба ја докажаа музичката готовност
Македонска културна бомба во Австрија
Борис Геретс лауреат на Астерфест
Економија

"Руен" продаден за 1,5 милиони евра, "Фиком" во процедура

Туризмот во подем - авионите носат гости!
Телевизија најмногу се гледа преку кабелска
Јанкулоска: Нови мерки за олеснување на водењето бизнис
Ставрески: Земјоделците и натаму да сметаат на владината поддршка
НАЈНОВИ ВЕСТИ
 

 

 

 
 

Блесок 10
Канаѓани со "Минус еден" премиерно во Скопје
Марфи
Убавината е само на површината, додека гордоста оди до срж.