понеделник, 03 септември 2012  ::  Бр. 15080
Маркетинг Контакт Импресум Претплата Пријатели Архива
Излегува секој ден освен недела. Првиот број излезе на 11.11.1963 год.
Изјава на денот
Ако сте љубоморни на оние со повеќе пари, немојте само да седите и да се жалите. Направете нешто за да заработите повеќе, поминете помалку време во пиење, пушење и дружење, а повеќе на работа.
Џина Рајнхат, најбогатата жена на светот
НАСЛОВНА Вести Економија Скопска Балкан и Свет Култура Спорт Забавна Од почеток Видео


Виц на денот

Таткото го прашал синот:
- Ја поправи ли единицата по физика?
- Не, дневникот цело време беше кај професорот!

Статијата е прочитана 1944 пати. #

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?

Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:


Коментар: 


*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator 

    

 

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

 

Снег на Водно
Блесок 10
Марфи
Повеќето генерализирани тврдења се неточни - како и ова!